Warszawa. Warsztaty "Trening Zastępowania Agresji dla dzieci 7-8, 9-10 lat"
autor(ka): Anna Szymańska
Trening Zastępowania Agresji (ART) jest programem profilaktycznym. W czasie warsztatów dzieci nabywają umiejętności radzenia sobie z własną i cudzą agresją, zarządzaniem zmianą zachowania, a także uczą się skutecznej i właściwej komunikacji. Miejsce: Warszawa, ul. Rolna 165A (300m od stacji metra Służew). Termin: 12 października - 14 grudnia 2018 r. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Fundacji: http://formularz.savant.org.pl/.

Miło nam poinformować, że - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom - rozpoczynamy w naszej Fundacji warsztaty Trening Zastępowania Agresji.

Trening Zastępowania Agresji (ART) jest programem profilaktycznym. W czasie warsztatów dzieci nabywają umiejętności radzenia sobie z własną i cudzą agresją, zarządzaniem zmianą zachowania, a także uczą się skutecznej i właściwej komunikacji. Trening Zastępowania Agresji zawiera trzy powiązane ze sobą składowe:

Trening umiejętności społecznych – uczący, co robić, by osiągać sukcesy społeczne;
Trening kontroli złości – uczący, czego nie robić w stanie pobudzenia emocjonalnego, dostarczający technik identyfikowania sygnałów złości i reagowania we właściwy sposób; Wnioskowanie moralne – uczące rozważania różnych punktów widzenia oraz podejmowania odpowiedzialnych i dojrzałych decyzji.

Trening Zastępowania Agresji jest zamkniętą całością. Pracujemy ze stałą, ośmioosobową grupą. Nie ma możliwości dołączenia dziecka po rozpoczęciu cyklu.

Pierwszym krokiem do uczestnictwa dziecka w zajęciach jest wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego dostępnego na stronie Fundacji. Po otrzymaniu zgłoszenie skontaktujemy się z Państwem i poinformujemy o dalszych krokach.

Dbamy o stworzenie optymalnych warunków pracy terapeutycznej i odpowiedni dobór grupy, dlatego o zakwalifikowaniu dziecka na warsztaty będziemy decydowali po konsultacji.

Terminy zajęć:
Program obejmuje 10 spotkań po 90 minut.
Zajęcia będą się odbywały od 12 października do 14 grudnia 2018 r.
dzieci 7-8 lat (2010-2011) - piątek, godzina 16:00 - 17:30 dzieci 9-10 lat (2008-2009) - piątek, godzina 17:45 - 19:15

Koszt:
udział dziecka w 10 spotkaniach warsztatowych wynosi 1000 zł. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na 2 raty; rodzice dzieci nie objętych terapią w Fundacji będą zaproszeni na konsultację. Koszt konsultacji wynosi 80 zł.

Miejsce:
Siedziba Fundacji SAVANT - Warszawa, ul. Rolna 165A (ok. 300 m od stacji metra Służew) Zajęcia prowadzi certyfikowany trener Treningu Zastępowania Agresji (ART).

miejsce: Rolna 165A, 02-729 Warszawa, woj. mazowieckie
organizator: Fundacja Savant - Ogólnopolska Kampania Na Rzecz ADHD i Zespołu Aspergera
adres: Rolna 165A, 02-729 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie
tel.: 509 938 519, e-mail: poradnia@savant.org.pl
www: http://savant.org.pl 

data publikacji: 2018-09-14
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!