DZIŚ

Mińsk Mazowiecki. Bezpłatne warsztaty dla rodzin zastępczych

Wsparcie dla spokrewnionych rodzin zastępczych. Jesteś opiekunem w spokrewnionej rodzinie zastępczej? Chcesz zwiększyć swoje kompetencje rodzicielskie? Zapisz się na bezpłatne warsztaty!

A A A

pixabay.com, CC0 Public Domain

Październik 2018 - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Powiat Mińsk Mazowiecki zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach i konsultacjach z obszaru umiejętności wychowawczych. Program skierowany jest do spokrewnionych rodzin zastępczych z Warszawy i okolic. W ramach projektu opiekunowie mogą wziąć udział w następujących aktywnościach: konsultacje psychologiczne, konsultacje pedagogiczne, mediacje czy coaching rodzicielski.

- Od 30 lat pomagamy rodzinom w realizowaniu opieki zastępczej. Doświadczenie pokazuje, że sprawowanie takiej pieczy niesie za sobą niejednokrotnie wiele trudności, mówi Monika Jagodzińska, Prezes Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Naszym celem w trakcie trwania programu jest przekazanie rodzinom wsparcia, praca nad kompetencjami wychowawczymi oraz pogłębianie umiejętności radzenia sobie z emocjami. Stawiamy także na pracę warsztatową, która sprzyja nauce definiowania potrzeb oraz rozwija zdolności komunikacyjne.

Spotkania odbywają się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku Mazowieckim, mieszczącym się przy ul. Konstytucji 3 maja 16. Program trwa od października do listopada br.

Udział w konsultacjach i warsztatach jest bezpłatny.

Więcej informacji oraz zapisy: Cecylia Łebkowska, PCPR, tel. 25 756 40 23,

###

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest pozarządowym stowarzyszeniem pożytku publicznego zrzeszającym osoby fizyczne i prawne działające na rzecz i dla dobra dzieci. Celem Towarzystwa jest troska o jakość warunków życia dziecka, jego wielostronny rozwój, zdrowie, bezpieczeństwo, podmiotowość i godność. Misją Towarzystwa jest zapobieganie umieszczaniu dziecka poza rodziną, zapobieganie patologiom w rodzinie, ochrona i promowanie praw dziecka, udzielanie pomocy dzieciom przewlekle chorym i niepełnosprawnym oraz ich rodzinom, udzielanie rodzicom pomocy w wykonywaniu zadań opiekuńczych i wychowawczych. W ramach struktur TPD działają: Ośrodek Adopcyjny, placówki wsparcia dziennego Środowiskowe Ogniska Wychowawcze TPD, Przedszkola, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowe Domy Samopomocy.

Kontakt:

Monika Jagodzińska, TPD oddział mazowiecki

ul. Marszałkowska 34/50, 00-554 Warszawa

22 826 27 15,

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: 05-300 Mińsk Mazowiecki, woj. mazowieckie
data wydarzenia: od 2018-10-11 do 2018-11-30
organizator: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego
adres: Kredytowa 1a lok. 13, 00-056 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 826 27 15, faks: 22 827 58 21
e-mail: biuro-tpd@tpd-maz.org.pl
www: http://www.tpd-maz.org.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.