DZIŚ

Łódź. Kurs mediacji "Mediator nowy zawód, nowe kwalifikacje"

Mediacja to alternatywny sposób rozwiązywania sporów dla takich postępowań jak arbitraż czy sąd. Zdobądź kwalifikacje w zawodzie mediatora podczas certyfikowanego Kursu. Umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwalają na wykorzystanie ich w wielu dziedzinach życia zawodowego i życia codziennego. Zapraszamy na 40-godzinny Kurs, który odbędzie się w dniach 20-22, 27-29 lipca 2018 w Łodzi. Prowadzi: Izabela Buszewicz - prawnik, mediator, trener.

A A A

autor(ka): Aleksandra Krysiak

2018-06-12, 08.43
pexels-photo-567633_BY_CC0

SZKOLENIE DLA PRZYSZŁYCH MEDIATORÓW
Mediacja to alternatywny sposób rozwiązywania sporów dla takich postępowań jak arbitraż czy sąd. Mediacja była już znana w starożytnych miastach Grecji, Rzymie.
Niektórzy teoretycy twierdzą, że słowo mediacja wywodzi się od słowa mediare , co znaczy: pośredniczyć lub od medus - środkowy, bezpośredni. Jest to zatem postępowanie, w którym trzecia osoba pośredniczy/ pomaga w udrożnieniu kanału komunikacyjnego; wspiera w znalezieniu rozwiązania konfliktu w sposób satysfakcjonujący obie strony. W procesie mediacyjnym ważne są predyspozycje i umiejętności mediatora w pośredniczeniu między ludźmi będącymi w konflikcie, jak również wiedza i narzędzia w zakresie prowadzenia samego postępowania mediacyjnego. .

Zdobądź kwalifikacje w zawodzie mediatora podczas certyfikowanego Kursu.

KORZYŚCI Z UDZIAŁU:
1. szkolenie uprawnia do ubiegania się do wpisania na Listę Stałych Mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego,
2. umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwalają na wykorzystanie ich w wielu dziedzinach życia zawodowego i życia codziennego,
3. zdobywasz nowe kwalifikacje.

PROGRAM:
Moduł I Podstawowe zasady i składniki postępowania mediacyjnego

Moduł II Psychologiczne mechanizmy powstawania, eskalacji i rozwiązywania konfliktów:

Moduł III Trening umiejętności praktycznych w zakresie mediacji

Moduł IV Wiedza o prawnych i organizacyjnych aspektach funkcjonowania procedur mediacyjnych

Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://www.itff.eu/mediator-nowy-zawod-nowe-kwalifikacje/

DLA KOGO:
Czy to szkolenie jest dla Ciebie? Tak, jeśli chcesz zdobyć nowe kwalifikacje i umiejętności do wykonywania zawodu mediatora (PKD 69.10 Z).

METODY PRACY:
Wiedza i umiejętności będą przekazywane poprzez:
➡ Symulacje mediacji
➡ Analizę studiów przypadków
➡ Demonstracje mediacji
➡ Ćwiczenia – indywidualne i w grupach
➡ Dyskusje i refleksje uczestników
➡ Kwestionariusze, testy ➡ Wykłady teoretyczne i prezentacje.

Prowadzi:
Izabela Buszewicz - prawnik, mediator, trener, Prezes Świętokrzyskiego Centrum Mediacji w Kielcach.
Specjalista z zakresu komunikacji werbalnej, rozwiązywania konfliktów, negocjacji.
Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie ,,Mediator w standardzie Magnus" (Master of Business Mediation). Jest także Certyfikowanym Trenerem Fundacji 11 Muz oraz Certyfikowanym Trenerem i Facylitatorem ITFF.
Autorka monografii naukowej ,,Metodyka pracy mediatora w sprawach rodzinnych" w ,,Metody i Formy Pracy z dziećmi i młodzieżą" oraz współautorka monografii naukowej: "Mediacja jako pozasądowa forma rozwiązywania sytuacji konfliktowych" w ,,Transformacja Pedagogiczna na przestrzeni wyzwań współczesności" Stalowa Wola 2017.
Od 9 lat wpisana na Listę Mediatorów Sądu Okręgowego w Kielcach i Krakowie. Od tego czasu aktywnie prowadzi mediacje z zakresu spraw gospodarczych, cywilnych pracowniczych i rodzinnych. Przeprowadziła 600 mediacji zakończonych ugodą. Doświadczenia osobiste i zawodowe sprawiły, że pomaga w budowaniu, wzmacnianiu i utrzymaniu relacji biznesowych, partnerskich i pracowniczych oraz w komunikacji i rozwiązywaniu konfliktów.
Organizator i pomysłodawca wydarzeń: Kieleckich Dni Mediacji w Kielcach, Cyklu debat Oksfordzkich w Kielcach. Szkoli: bo jej pasją jest praca z ludźmi. Wspiera bo rozumie, że każdy potrzebuje wsparcia w poszukiwaniu inspiracji do działania i znalezienia rozwiązań. Uważa, że wszelkie trudności są do pokonania. Motywuje: bo problemy nie istnieją są tylko sprawy do rozwiązania.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Termin: 20-22, 27-29.07.2018, godz. 10.00 - 16.30
Grupa: 8-12 osób
Inwestycja: 2400,00 zł brutto Zapisy: ; 535 044 488 Miejsce: The Miejsce - sale szkoleniowe i konferencyjne

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: 11 Muz Innowacje w Kulturze, Piramowicza 11/13, 90-254 Łódź, woj. łódzkie
data wydarzenia: od 2018-07-20 do 2018-07-29
organizator: Fundacja ITFF
adres: Piramowicza 11/13, 90-254 Łódź, woj. LD
tel.: 42 298 82 16, faks: 42 209 30 39
e-mail: biuro@11muz.pl
www: http://www.11muz.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.