DZIŚ

Ostatnia szansa na sprawdzenie stanu zdrowia dziecka. Program PoZdro!

We Wrocławiu dobiega końca trzecia i ostatnia już edycja społecznego, Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy typu 2 i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, organizowanego przez Fundację Medicover, Organizację Pożytku Publicznego.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Fundacja Medicover

2018-05-16, 16.23

Dla wszystkich uczniów czwartych klas, z wrocławskich szkół podstawowych deklarujących w tym roku szkolnym udział w Programie PoZdro!, którzy nie zdążyli sprawdzić swojego stanu zdrowia w badaniach przesiewowych, Fundacja Medicover przygotowała dwa ostateczne terminy badań: 18 i 19 maja 2018 roku. Aby wziąć udział w badaniach wystarczy zgoda opiekuna dziecka oraz rejestracja u Koordynatora Lokalnego PoZdro!

Badania są w pełni bezpłatne, nieinwazyjne (bez użycia igieł), trwają około 20 minut i obejmują: badania wzroku, pomiar ciśnienia, ocenę sprawności krążeniowo-oddechowej w teście wydolnościowym, badanie postawy oraz płaskostopia z użyciem podoskopu komputerowego, masy oraz składu ciała profesjonalną wagą do bioimpedancji. Są idealną okazją do sprawdzenia stanu zdrowia i kondycji fizycznej dziecka.

Badania przesiewowe w ramach Kompleksowej Analizy Zdrowotnej Programu PoZdro! odbędą się w dwóch terminach (do wyboru):

  • 18 maja 2018, piątek, w godz. 15:00 do 20:00
  • 19 maja 2018, sobota, w godz. 8:00 do 15:00

ZAPISY

W celu zapisania dziecka na badania oraz uzyskania szczegółów prosimy o kontakt z: Karoliną Rowgało-Daniel, Koordynator Zintegrowanej Opieki Indywidualnej Programu PoZdro! we Wrocławiu:

e-mail:

tel.: + 48 662 065 897 (wt. - pt. w godz. 9:00-17:00)

Zapisy na wybraną godzinę (w miarę dostępności miejsc) prowadzone są do czwartku 17 maja 2018 roku włącznie. Ilość miejsc ograniczona.

Badania przesiewowe uczniów odbędą się w jednym z Centrów Medycznych Medicover we Wrocławiu.

Jedynym wymogiem wzięcia udziału w badaniach jest zarejestrowanie się oraz podpisanie zgody na badania przez opiekuna dziecka.

Formularz zgody dostępny będzie na miejscu przed badaniami, a także pod adresem: www.bit.ly/PoZdro-zgoda-badania (wydrukowany i podpisany dokument prosimy przynieść ze sobą na badania).

DLACZEGO WARTO

Do badań zachęca Julita Nocoń-Bohusz, lekarz Programu PoZdro!: Badania przesiewowe
w ramach Programu PoZdro! to unikalna okazja, by kompleksowo sprawdzić stan zdrowia dziecka. Badania są bezbolesne, prowadzi je doświadczona pielęgniarka. Rodzic otrzymuje od razu
po wizycie przejrzystą, obszerną informację w karcie zdrowia: które badane parametry
sąw normie, a co wymaga dalszej diagnostyki i uwagi. To jedyna tego rodzaju analiza zdrowotna u dzieci, oferowana bezpłatnie i realizowana w profesjonalnych warunkach. W przypadku otrzymania zaproszenia przez rodzinę do udziału w PoZdro! – po stwierdzeniu czynników ryzyka zachorowania na choroby cywilizacyjne, w szczególności cukrzycę typu 2, rodziny powinny wykorzystać szansę jaką daje udział w Programie, którego nadrzędnym celem jest trwała poprawa kondycji zdrowotnej i fizycznej dziecka.

Dodatkowe terminy badań są przeznaczone dla wszystkich uczniów klas IV szkół podstawowych (w roczniku 2017/2018) z wrocławskich i podwrocławskich placówek uczestniczących w Programie PoZdro!, którzy nie mieli możliwości wzięcia udziału w kompleksowej analizie zdrowotnej w swoich szkołach.

Powiem szczerze, że gdyby nie Program PoZdro! – może do dzisiaj nie wiedziałabym, że jedno z moich dzieci – syn – ma insulinoporność i problemy z serduszkiem – mówi Joanna Kasztelan
z Wrocławia, mama trojaczków – Marysi, Amelii i Mateusza – które wzięły udział w badaniach PoZdro! w swojej szkole w listopadzie ubiegłego roku.
U jednego z moich dzieci w badaniach PoZdro! zostały stwierdzone, ku mojemu zaskoczeniu, wysokie ciśnienie, ponadto otyłość i ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2. Syn Mateusz został zaproszony do 2-letniego programu, gdzie od razu zajęli się nim na wysokim poziomie specjaliści – lekarz, psycholog, dietetyk, trener.

Gdy dowiedziałem się, że w szkole moich dzieci odbędą się badania PoZdro!, od razu wyraziłam na nie zgodę. Chociażby dlatego, że moje pociechy to wcześniaki i bardzo dużo czasu spędziliśmy jak były małe, u specjalistów, wiec to wynikało z troski o nich. Gdy poinformowałam dzieci, że będą brały udział w takich badaniach, przyjęły to spokojnie. Dla nich raczej było to oczywiste. Ponadto, zostały poinformowane jakie będą mieć badania i na czym one polegają.

Uważam, iż każda rodzina powinna wykorzystać szansę jaką dają badania PoZdro! Czasami my, rodzice, uważamy, że nasze dzieci są zdrowe, bo nic ich nie boli. A jednak - to błędne myślenie. Gdyby nie PoZdro! - może do dzisiaj nie zostałaby wykryta choroba mojego syna. Zachęcam wszystkich rodziców, by wyrazili zgodę i zapisali swoje pociechy na badania organizowane przez Fundację Medicover, ponieważ może to zmniejszyć ryzyko wystąpienia u nich szeregu chorób w przyszłości – chorób serca, cukrzycy i wielu innych. A co może być ważniejszego dla nas, rodziców, niż zdrowie naszych dzieci?

Program PoZdro! Fundacji Medicover objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz honorowym patronatem Ministra Zdrowia.

Historia Szymona, u którego podczas badań przesiewowych PoZdro! wykryto wadę serca:

www.bit.ly/Historia-Szymona-PoZdro

Przykłady zajęć sportowych dla uczestników Programu PoZdro! we Wrocławiu:

  • zajęcia z Panthers Wrocław:

https://www.youtube.com/watch?v=OzBwTaEypq0&t=13s

  • zajęcia w Parku Grabiszyńskim:

https://www.youtube.com/watch?v=KaEKYug2GWM&t=6s

data wydarzenia: od 2018-05-18 do 2018-05-19
organizator: Fundacja Medicover
adres: Aleje Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie
tel.: 22 592 70 00, www: http://www.medicover.pl/o-nas/fundacja-medicover 
źródło: Fundacja Medicover
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.