DZIŚ

Radziejowice. Szkolenie NCK "Projektowanie oferty kulturalnej dla seniorów"

W 2018 Narodowe Centrum Kultury kontynuuje cykl szkoleń z zakresu projektowania oferty kulturalnej dla poszczególnych grup odbiorców. Cykl podzieliliśmy na dwa bloki – pierwszy poświęcony będzie osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności, a drugi projektowaniu oferty dla grup wiekowych. Zajęcia odbędą się w dniach 5-7 marca 2018 w Radziejowicach. Udział płatny.

A A A

2018-02-13, 08.48

Działasz lub planujesz realizację działań, w których odbiorcami będą osoby starsze? Chcesz dowiedzieć się, jak projektować działania dostosowane do specyfiki tej grupy wiekowej? Zapraszamy na szkolenie na którym podpowiemy, na co zwracać uwagę, jak zachęcać do udziału i wreszcie jak zapraszać seniorów do współtworzenia z Wami atrakcyjnych projektów kulturalnych! Szkolenie będzie też idealną okazją do wymiany dobrych praktyk i wspólnej, grupowej pracy nad pomysłami - będziemy pracować metodą design thinking. Na szkoleniu w sposób warsztatowy zostanie zaprezentowana też metoda wideo uczestniczącego, jako przykładowy pomysł na współdziałanie z seniorami.

Rekrutacja trwa do 21 lutego!

Prowadzące: Dagmara Gortych i Karolina Pluta

Liczba uczestników szkolenia: 20 osób

Koszt szkolenia dla uczestnika: 492 zł brutto i 400 zł netto

Dowiesz się: jaka jest sytuacja społeczna seniorów w Polsce, jaka jest oferta kulturalno-edukacyjno-społeczna dla seniorów, jakie są największe wyzwania związane we współpracy z seniorami w kontekście działań społeczno-kulturowych, jak je przewidywać i jak na nie odpowiadać, jak dobierać metody i narzędzia do pracy z seniorami i do działań międzypokoleniowych.

Nauczysz się: planować pracę włączającą osoby starsze w dziania społeczne, edukacyjne i kulturalne, rozpoznawać potrzeby osób starszych, projektować działania społeczno-kulturalne atrakcyjne dla seniorów, w jaki sposób dobierać metody i narzędzia animacyjne pracując z osobami starszymi oraz w jaki sposób komunikować o działaniach dla seniorów.

Pracując z uczestnikami metodą Design Thinking zaprojektujemy działania społeczno-kulturalne dla i z seniorami pod kątem konkretnych potrzeb, zasobów, typów instytucji czy liczby odbiorców.

Szczegóły rekrutacji znajdziecie TU.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach, Radziejowice,
data wydarzenia: od 2018-03-05 do 2018-03-07
organizator: Narodowe Centrum Kultury
adres: Płocka 13, 01-231 Warszawa-Wola, woj. mazowieckie
tel.: 22 210 01 00, faks: 22 210 01 01
e-mail: gbedkowska@nck.pl
www: http://www.nck.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.