DZIŚ

Warszawa. Bezpłatne szkolenia i warsztaty dla rodziców dzieci z autyzmem i profesjonalistów

Bezpłatny projekt szkoleniowo-warsztatowy współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Projekt pt. „KROK PO KROKU – projekt szkoleniowo-warsztatowy dla terapeutów, nauczycieli, wolontariuszy i rodzin dzieci z autyzmem” oferuje udział w bezpłatnych szkoleniach (20 godzin dydaktycznych) i warsztatach (12 godzin dydaktycznych). Zajęcia rozpoczną się 26 września 2017 w Warszawie.

A A A

autor(ka): Marzenna Hołowacz

2017-09-14, 08.52

KROK PO KROKU – Fundacja na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin

zaprasza rodziców dzieci z autyzmem i profesjonalistów pracujących na co dzień z dziećmi

z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (psychologów, pedagogów, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, przedszkoli/szkół integracyjnych i specjalnych, wolontariuszy) do udziału w BEZPŁATNYM PROJEKCIE SZKOLENIOWO/WARSZTATOWYM współfinansowanym ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

O projekcie:

Projekt pt „KROK PO KROKU – projekt szkoleniowo-warsztatowy dla terapeutów, nauczycieli, wolontariuszy i rodzin dzieci z autyzmem” oferuje udział w bezpłatnych szkoleniach (20 godzin dydaktycznych) i warsztatach (12 godzin dydaktycznych) prowadzonych przez psychologów behawioralnych, specjalistów z zakresu psychologii rozwojowej i terapii behawioralnej, szkoleniowców pracujących w ośrodku rehabilitacyjnym KROK PO KROKU - Fundacji na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin, gdzie prowadzona jest terapia dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Planowane w ramach projektu szkolenia i warsztaty podniosą i usystematyzują wiedzę i umiejętności rodziców oraz wolontariuszy, terapeutów i nauczycieli pracujących z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, co w dłuższej perspektywie doprowadzi do usamodzielnienia dzieci, ich socjalizacji i aktywizacji, a w szczególności do właściwego przygotowania do efektywnego i bezstresowego funkcjonowania w domu i placówce przedszkolnej lub szkolnej.

Programy szkoleniowo/warsztatowe są opracowane przez dr Monikę Suchowierską-Stephany (Certyfikowany Analityk Zachowania) - przekazują wiedzę i umiejętności dotyczące terapii stosowanej analizy zachowania (tj., terapii ABA, zwanej również behawioralną) ze względu na jej dużą efektywność w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju.

Szkolenia i warsztaty będą realizowane w ośrodku terapeutycznym Fundacji w Warszawie:

KROK PO KROKU – Fundacja na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin

ul. Zaściankowa 92 lok. 4, 02-989 Warszawa

Uczestnicy projektu:

Projekt realizowany w Warszawie dla mieszkańców województwa mazowieckiego, przeznaczony dla rodziców dzieci z autyzmem i profesjonalistów pracujących z dziećmi o zaburzonym rozwoju (psychologów, pedagogów, logopedów, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, przedszkoli/szkół integracyjnych i specjalnych, wolontariuszy).

Szczegółowe informacje oraz dokumenty rekrutacyjne projektu znajdują się na stronie Fundacji

www.fundacja.krokpokroku.org

informacje o projekcie:

tel.: 22 885 12 48

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY!

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: KROK PO KROKU – Fundacja na rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin, Zaściankowa 92 lok. 4, 02-989 Warszawa, woj. Mazowieckie
data wydarzenia: od 2017-09-26 do 2017-11-24
organizator: KROK PO KROKU – Fundacja na rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin
adres: Zaściankowa 92 lok. 4, , 02-989 Warszawa, woj. Mazowieckie
tel.: 22 885 12 48, faks: 22 885 12 48
e-mail: biuro@krokpokroku.org
www: http://fundacja.krokpokroku.org 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.